Ile trwa procedura udziela – nia leasingu?

Ile trwa procedura udziela – nia leasingu?

Znalazłeś wymarzone auto lub zaczynasz jego poszukiwania? Zastanawiasz ile czasu potrzeba żeby doszło do finalizacji leasingu? Jeśli tak, to poniżej uzyskasz szczegółowe informacje na ten temat. Poznasz cały proces od momentu wstępnej kalkulacji do podpisania umowy i odebrania wymarzonego samochodu. Zaczynamy.

Cały proces udzielenia leasingu trwa zazwyczaj do 3 dni roboczych. Nie chcemy kłamać, że trwa to szybciej, choć występują sytuacje pozwalające na skrócenie tego okresu i załatwienie wszystkich spraw w jeden dzień. Zależy to przede wszystkim od przygotowania klienta (posiadanie wszystkich niezbędnych dokumentów) oraz braku sytuacji powodujących opóźnienia, które omówimy później. Poniżej opis standardowego procesu:

Pan Kamil – klient                                                           Pan Daniel–doradca klient

Przykład:

Pan Kamil zdecydował się na zakup samochodu. Znalazł najlepszą firmę (Leasing24 Poznań), która pomoże mu w całym procesie finansowym oraz wskaże produkt odpowiadający jego oczekiwaniom.

Dzień 1.

9.00 Pan Kamil podał informacje dzięki, którym doradca wie, jakiego produktu poszukuje klient i na czym mu najbardziej zależy. W tym przypadku najważniejszym kryterium jest cena i zaufanie. Chwilę później doradca Daniel przygotował 3 wnioski. Pół godziny później doradca zebrał wszystkie niezbędne informacje na temat samochodu.

13.30 Doradca otrzymał decyzje leasingową. Jest pozytywna! Informuje klienta o pozytywnej decyzji i przechodzi do kolejnych działań.

14.00 Doradca przygotowuje umowę oraz wszystkie niezbędne dokumenty. Wykonuje telefon do klienta i umawia się na podpisanie umowy leasingowej.

17.00 Podpisanie umowy leasingowej przez klienta.

Dzień 2.

8.30 Klient wpłaca kaucję do sprzedawcy samochodu.

11.30 Pan Kamil udaje się do Wydziału Komunikacji w celu zarejestrowania pojazdu.

15.30 Po zarejestrowaniu pojazdu klient udaje się do ubezpieczyciela i zawiera z nim umowę ubezpieczenia samochodu.

17.30 Następuje decyzja wypłaty środków na konto sprzedawcy samochodu. Bank przekazuje pieniądze na konto sprzedawcy samochodu.

Dzień 3.

11.00 Sprzedawca otrzymał środki za zakup samochodu. Klient może odebrać samochód i cieszyć się nim. Proces zakończony!

Wcześniej wspominaliśmy o sytuacjach, które mogą zakłócić i wydłużyć cały proces udzielania leasingu. Przyjrzymy się i omówimy najczęstsze.

1. Często zdarza się, że klient nie dostarcza w terminie wszystkich wymaganych dokumentów np. danych o pojeździe. Warto mieć to na uwadze i przygotować się wcześniej. Przygotowanie wymaganych dokumentów na czas znacznie przyśpiesza cały proces finansowania.

2. Czasami zdarza się, że auto, które klient chce sfinansować jest dość nietypowe np. karawan pogrzebowy lub foodtruck z jedzeniem. Jest to sytuacja, która wymaga podjęcia dodatkowych kroków i wiedzy, w jaki sposób rozwiązać taką sytuacje i wycenić pojazd. Jesteśmy ekspertami w swoim fachu i wiemy jak działać w takich sytuacjach. Masz podobny problem lub znalazłeś samochód, który wyróżnia się tle innych? Skontaktuj się z nami i zobacz jak sprawnie działamy.

3. W przypadku pojazdów powyżej 3,5 tony i specjalistycznych instytucja finansowa może zażądać dodatkowej wyceny Dekra. Powoduje to wydłużenie procesu leasingowego o czas potrzebny na przygotowanie dodatkowej wyceny. Wyjątkiem jest finansowanie pojazdu od naszych zaprzyjaźnionych dostawców. W takim przypadku możemy uniknąć wymagalnej wyceny Dekra.

4. Zdarzają się też sytuacje, że osoby lub firmy zewnętrze opóźniają finalizację przez opieszałość swojej pracy np. firma ubezpieczeniowa zwleka z dostarczeniem ubezpieczenia komunikacyjnego pojazdu. Cały czas czuwamy, żeby do takich sytuacji nie dochodziło i w razie potrzeby interweniujemy.

5. Klient zawarł polisę ubezpieczeniową, za którą musi zapłacić. Niestety, przelew wychodzi zbyt późno i na potwierdzeniu widnieje się informacja „do realizacji” zamiast „zrealizowane”. Zatwierdzenie wykonanej wpłaty odbywa się w późniejszym czasie.

6. Bywają sytuacje, na które klient nie ma żadnego wpływu. Może to być opóźnienie Wydziału Komunikacji podczas rejestracji pojazdu. Tutaj także trzymamy „rękę na pulsie” i reagujemy na wszystkie sytuacje wydłużające proces. Naszych klientów traktujemy priorytetowo.

Myśląc o finansowaniu pojazdu warto rozważyć inne możliwości niż leasing. Mamy na myśli kredyt samochodowy lub pożyczkę leasingową. Są to produkty, które budową są zbliżone do siebie jednak w niektórych przypadkach może okazać się, że któryś z nich jest bardziej odpowiedni dla klienta i jego oczekiwań. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się, który produkt w Twoim przypadku okaże się „strzałem w 10” pod względem finansowym i korzyści podatkowych, skontaktuj się z nami. W łatwy sposób przedstawimy Tobie ofertę i pomożemy dostosować produkt do Twoich potrzeb. Poniżej, krótkie przedstawienie całego procesu w przypadku kredytu samochodowego i pożyczki leasingowej. Jest on identyczny jak w przypadku procedury leasingowej.

Przykład:

Dzień 1.

9.00 Po zapoznaniu się z oczekiwaniami klienta, doradca składa wniosek o finansowanie.

9.30 Zebranie wszystkich informacji o pojeździe, który będzie finansowany. Kolejnym krokiem jest przesłanie wszystkich wymaganych dokumentów przez doradcę do banku.

13.30 Wydanie decyzji kredytowej. Jest pozytywna!

14.00 Zostaje przygotowana umowa kredytowa. Doradca dzwoni do Klienta i umawia się na podpisanie umowy.

17.00 Następuje podpisanie umowy kredytowej.

Dzień 2.

11.30 Rejestracja pojazdu przez klienta w Wydziale Komunikacji.

14.30 Zawarcie umowy ubezpieczenia komunikacyjnego u doradcy ubezpieczeniowego.

16.00 Dostarczenie do doradcy dokumentów zawarcia umowy ubezpieczenia.

17.00 Uruchomienie środków finansowych i przekazanie ich dla dostawcy pojazdu.

Dzień 3.

11.30 Klient może odebrać samochód i cieszyć się pierwszą jazdą!

Podczas uruchamiania kredytu samochodowego i pożyczki leasingowej mogą wystąpić problemy, które wydłużą czas finalizacji. Są one zazwyczaj identyczne do tych, które omówiliśmy powyżej.

Drogi czytelniku, właśnie dowiedziałeś się ile trwa proces udzielania finansowania. Podsumowując, jest to proces złożony jednak dla nas to żaden problem. Ograniczamy całą pracę do minimum formalności. Większość rzeczy i dokumentów przygotowujemy sami. Skraca to znaczenie cały czas potrzebny do uruchomienia środków. Jeśli nie jesteś pewien, jakie dokumenty będą potrzebne lub masz wątpliwości, jakie kroki podjąć w danej chwili, skontaktuj się z nami i zapytaj. Jesteśmy dla Ciebie i chętnie wszystko wytłumaczymy. Większość spraw zrobimy za Ciebie i poprowadzimy lekko przez cały proces, będąc Twoim partnerem w każdej chwili. Chcesz zobaczyć jak robią to profesjonaliści w branży? Skontaktuj się z nami.