Czy można leasingować urządzenia biurowe np. komputer, drukarka, ksero?

Czy można leasingować urządzenia biurowe np. komputer, drukarka, ksero?

Mówiąc „leasing”, jakie masz pierwsze skojarzenie? Samochód prawda? Czy wiesz, że istnieje możliwość leasingu wielu innych rzeczy? Leasingować można nieruchomości, specjalistyczne sprzęty, wyposażenie biura, oprogramowanie, ekrany reklamowe LED, a nawet pracę ludzką. Poruszymy dzisiaj temat związany z leasingiem drobnych urządzeń biurowych. Podpowiemy jak zrobić to mądrze i na jakie miejsca zwrócić szczególną uwagę. Zaczynamy.

Nieodłącznym elementem pracy stał się komputer lub laptop, ksero, drukarka. Nie musisz kupować. Przyjdź lub skontaktuj się z nami. Posiadamy w swojej ofercie dostęp do produktów, które umożliwiają finansowanie drobnych sprzętów. Podstawowym parametrem decydującym czy dany produkt może zostać sfinansowany jest jego cena. Minimalna wartość przedmiotu w przypadku sprzętów IT powinna wynosić 1500zł netto, a dla pozostałych np. ksero lub specjalistyczny sprzęt gastronomiczny 3000zł netto.

Co jeśli chciałbym wziąć klika przedmiotów w leasing?

Tutaj mamy dwa wyjścia. Jeśli wszystkie rzeczy są z tej samej grupy np. sprzęt IT (komputery) lub sprzęt fotograficzny (aparaty, kamery) to możemy połączyć wszystkie urządzenia jedną umową. Natomiast, jeśli chcemy sfinansować kilka rzeczy z różnych grup np. komputer, projektor, ksero i aparat, to musimy przygotować kilka umów leasingowych dla każdego produktu z osobnej grupy.

Jak wygląda umowa leasingu? Czy po zakończeniu umowy staję się właścicielem leasingowanych rzeczy?

Mamy elastyczne podejście, ponieważ rozumiemy potrzeby naszych klientów. Dlatego dostępne są dwa warianty. Pierwszy, jest to leasing tradycyjny z opcją nabycia. Tutaj klient ma zagwarantowane prawo nabycia przedmiotu za wartość ustaloną podczas zawierania umowy leasingowej. Jest to tak zwana wartość końcowa – wykup. Drugi wariant to leasing nowoczesny. Klient może sam decydować, w jaki sposób dojdzie do zakończenia umowy. Do wyboru ma:

– przedłużenie trwającej umowy

– wymianę na sprzęt nowszej generacji

– zakończenie umowy i wykup sprzętu

Umowa leasingu nowoczesnego jest szczególnie polecana firmom, w których panuje szybki postęp technologiczny lub są zmuszone pracować na sprzęcie najnowszej generacji by nadal utrzymać konkurencyjność na rynku. Zastanawiasz się, która opcja będzie odpowiednia dla Twojej firmy? Zaufaj specjalistom i skontaktuj się z nami.

Jaki jest minimalny okres leasingu?

Minimalny okres jest ustalany indywidualnie w zależności od rodzaju urządzeń, jednak nie może być krótszy niż 18 miesięcy.

Czy leasingowany sprzęt musi zostać ubezpieczony?

Tak. Każdy leasingowany sprzęt musi zostać ubezpieczony. Mamy do wyboru kilka opcji ubezpieczenia. Zawsze pomagamy naszym klientom w wyborze najodpowiedniejszego i ograniczamy formalności do minimum.

Czy przedmioty mogą leasingować także osoby fizyczne?

Nie, ta forma leasingu nie jest przeznaczona dla osób fizycznych. Jednak nic straconego! Skontaktuj się z nami, a my z pewnością podpowiemy jak najkorzystniej rozwiązać dany problem. To nic nie kosztuje. Czekamy.

Podsumowując, leasing stał się bardzo popularny w naszym kraju. Korzyści płynące z jego stosowania spowodowały, że za jego pomocą można sfinansować prawie wszystko.  Wyobraźnię przedsiębiorców ogranicza jedynie wybór odpowiedniego leasingodawcy. Natomiast dla nas, nie ma żadnych ograniczeń. Posiadamy szeroki wachlarz produktów, który jest w stanie zaspokoić wszelkie potrzeby finansowe klientów. Nie wierzysz? Skontaktuj się z nami i powiedz czego potrzebujesz.